Aicinām uz publisko diskusiju par Usmas ezera apsaimniekošanas plānu

2022-05-11, 13.10

Iesaistoties projektā “Ezeru pārvaldība un apsaimniekošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā”/LIVE LAKE, Ventspils novada pašvaldība ir uzsākusi Usmas ezera ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumu izstrādi, kas dos iespēju uzlabot ezera pārvaldību, nodrošinot bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos, ūdens kvalitātes nepasliktināšanos un interešu saskaņotību. Ekspluatācijas noteikumu izstrādi veic Daugavpils universitātes aģentūra “Latvijas Hidroekoloģijas institūts”.

Par ekspluatācijas noteikumu izstrādes šī brīža rezultātiem, secinājumiem, ierosinājumiem interesenti tiek aicināti uz diskusiju 24.05.2022. plkst. 16:00 Usmas tautas namā.

Projekts “Ezeru pārvaldība un apsaimniekošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā” (akronīms – LIVE LAKE, Nr. LLI-449) tiek īstenots Interreg Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ietvaros no 01.03.2021.–28.02.2023. Ventspils novada pašvaldība projekta gaitā veic Usmas un Puzes ezera ekspluatācijas noteikumu izstrādi, kā arī niedru pļāvēja ar aprīkojumu iegādi. Projekta kopējās izmaksas ir 56 338,62 eiro, projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 47 887,82 eiro.

Projekta mērķis ir uzlabot ezeru resursu apsaimniekošanu un pārvaldību.