6. Lauku kopienu parlaments par viedu attīstību reģionos

6. Lauku kopienu parlaments par viedu attīstību reģionos

2023-05-24, 13.01

No 2023. gada 14. līdz 16. jūnijam Madonas novada Ērgļos notiks 6. Latvijas Lauku kopienu parlaments ar mērķi iepazīstināt ar jaunām metodēm un sekmēt rīcības maiņu lauku reģionu viedās attīstības virzienā. Notikums, kas notiek katru otro gadu, tradicionāli pulcēs politikas veidotājus, pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus, akadēmiķus un pilsoniski aktīvos lauku attīstības entuziastus, kā arī iniciatīvu īstenotājus no visas Latvijas, lai kopīgi izzinātu veiksmīgu Latvijas un ārvalstu risinājumu pieredzi, sekmētu iesaistīto pušu sadarbību, identificētu izaicinājumus un prioritātes lauku telpā vietējā, reģionālā, nacionālā un Eiropas mērogā.

Šogad pasākuma vadmotīvs būs “viedo lauku sarukšana” jeb no angļu valodas “rural shrinking” kā stratēģiska pieeja lauku attīstībā. Iedzīvotāju skaita samazināšanās lauku teritorijās ir izaicinājums lielā daļā Eiropas un visā pasaulē. Viedā attīstība kā paradigmas maiņas pieeja palīdz pārorientēt lauku politiku, izmantojot holistiskākas, proaktīvākas un uz vietu balstītas stratēģijas, kas atbilst mūsdienu realitātei.

Parlamentā par lauku reģionu viedās attīstības stratēģijas iespējām un efektīviem rīkiem lauku kopienu izaugsmei ziņojumus sniegs gan Latvijas, gan Eiropas valstu augsta līmeņa amatpersonas un lauku attīstības eksperti un praktiķi. Atklāšanā ziņojumu sniegs Amerikas Savienoto Valstu Aiovas štata universitātes pētnieku grupas vadītāja profesore Kimberlija Zarekora (Kimberly E. Zarecor), kas strādā ar lauku kopienām, identificējot dzīves kvalitātes uzlabošanu teritorijās, kurās būtiski samazinās iedzīvotāju skaits, labajā praksē dalīsies arī Eiropas Savienības ministriju un kopienu praktiķi, ļaujot izzināt citviet izmantotās pieejas, stratēģijas un arī atbalsta instrumentus viedai lauku attīstībai. Lauku kopienu parlamentā vienkopus satiksies arī Latvijas viedo ciemu kopienu pārstāvji, kuri laukos dzīvo, strādā, veido ģimenes, vada uzņēmējdarbību un aktīvi darbojas savas apkaimes veidošanā bieži laužot arī stereotipus, kas laukos ir vai nav iespējams.

Trīs dienu programmā Ērgļos būs diskusijas un pieredžu apmaiņa par izaicinājumiem, bažām, neizmantotajām iespējām, kā arī iedvesmas stāsti par cilvēku paveikto lauku attīstības sekmēšanai. Reģistrācija dalībai un plašāka informācija par Kopienu parlamenta aktualitātēm pieejama mājaslapā parlaments.laukuforums.lv.

Latvijas Lauku kopienu parlamentā aicināti piedalīties lauku iedzīvotāji un uzņēmēji, vietējo kopienu līderi, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, deputāti, valsts pārvaldes pārstāvji un politikas veidotāji – ikviens, kurš ir gatavs līdzdarboties mūsdienām piemērotas, pievilcīgas un konkurētspējīgas vides veidošanā mazajās pilsētās un lauku reģionos. Dalība parlamentā ir bez maksas un pasākums notiks latviešu valodā.

Pasākuma programma

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm