Pilsberģu krogs – “Lielā Jēkaba” balvas ieguvējs

Pilsberģu krogs – “Lielā Jēkaba” balvas ieguvējs

2018-12-06, 11.23

Kurzemes Tūrisma asociācijas kvalitātes balvu “Lielais Jēkabs” nominācijā “Ēdināšanas uzņēmums ar stāstu Kurzemē 2018” saņēma Pilsberģu krogs no Ventspils novada Jūrkalnes. Šajā kategorijā sacentās 10 uzņēmumi. Kā sacīja Saldus Tūrisma un informācijas centra pārstāve Sintija Pileniece, Pilsberģu kroga stāsta pievienotā vērtība ir tā saimnieka, uzņēmēja, kultūras pasākumu un mākslas mecenāta Artūra Cimoškas darbība.Pilsbergi3

Šajā vietā, kas reiz bijusi skola, tiek pabarota ne tikai miesa, bet arī dvēsele, jo Artūra hobijs un sirdsdarbs ir Jūrkalnes kultūras dzīves dažādošana, profesionālu mākslinieku piesaistīšana, mākslas plenēru organizēšana un jauno radošo garu atbalstīšana kā mecenātam. Pilsberģu krogs Artūra Cimoškas vadībā kļuvis par vienu no Jūrkalnes izglītības, mākslas un kultūras centriem.

Ļoti tuvu panākumiem bija nominācijā “Degustācija Kurzemē 2018” pieteiktais pakalpojums “Suitu kulinārais mantojums”, ko Jūrkalnes tautas namā piedāvā Taiga Reķe un Kristīne Skrulle. Kā pastāstīja žūrijas komisija, uzvarētāja – vīna darītavas “Abava” – paveiktais un Jūrkalnes suitu degustācijas rezultāti bijuši tik līdzīgi, ka līdz pēdējam brīdim bijis grūti noteikt uzvarētāju. “Maģie suiti” Jūrkalnē piedāvā baudīt žograušus, spēkraušus, vētras raušus, piena un zivju zupu, kas tiek pasniegta kopā ar dažādām izdarībām un apdziedāšanu.

Balvai no Ventspils novada šogad tika nominēta arī dabas taka “Rīvas loki”, viesu nams “Četri vēji”, “Usmas SPA”, Užavas bāka un Andrejs Ķeizars – kritušo varoņu piemiņas uzturētājs.

Kopš balvas iedibināšanas Ventspils novadā apbalvojumu saņēmuši: “Mini zoo” Usmā – “Dižais Kurzemes Zoo 2014”, “Daba Laba” Ancē – “Dižā Kurzemes laiva 2014”, Zūru novadpētniecības ekspozīcija – “Dižais Kurzemes eksponātu stāsts 2017”, mūziķis un Jūrkalnes iedvesmotājs IGO – “Par dižo ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā 2017.