Puzē iestāda dekoratīvus krūmus

Puzē iestāda dekoratīvus krūmus

2014-09-15, 10.18

  2014. gada agrā pavasarī Ventspils novada pašvaldība deva iespēju novada iedzīvotājiem piedalīties savas dzīves vides un kvalitātes uzlabošanā, izmantojot Nīderlandes fonda Koninklijke Nederlandsche Heiderlandshe Heidemaatschappij (KNHM) līdzfinansējumu fonda rīkotajā konkursa “Sabiedrība ar dvēseli”. Ar šī fonda atbalstu jau 2013. gadā Puzē pagastā Blāzmā, daudzdzīvokļu māju pagalmā, tika labiekārtots bērnu rotaļu laukums. Tagad pagalms ir sakārtots, tajā vienmēr manāma liela bērnu rosība, smiekli un kņada, arī bērnu vecāki ir apmierināti. Bet, izvērtējot piecu daudzdzīvokļu māju – “Dzelmes”, “Atvari”, “Meldri”, “Bērzaine” un “Sildegas” – iedzīvotāju vecumu,  konstatējām, ka no 60 dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem 73% ir pensijas vai pirmspensijas vecumā. Domājot tieši par vecākā gadagājuma iedzīvotājiem, “Dzelmju” mājas dzīvokļu īpašnieku kopa, startējot šāgada projektu konkursā “Sabiedrība ar dvēseli”, piedāvāja ideju par publiskas atpūtas vietas izveidi uz “Dzelmju” mājas piekrītošās zemes, kas būtu pieejama gan tuvāko daudzdzīvokļu māju senioriem, gan katram, kas to vēlas.

  Projekta “No mazdārziņiem līdz parkam” atbalstam piešķīra 600 eiro. Tādējādi pie “Dzelmju” mājas esošais augļudārzs papildināts ar dekoratīvo krūmu stādījumiem, iestādīti 49 košumkrūmi:
dekoratīvo lapu plūškoki, jāņogas, fizokarpi, jasmīni, hortenzija, korinte, spirejas, klinšorīzīte, “saldā mīlestība” un sarkanlapu lazda.
  Dārzā izvietoti četri ērti masīvkoka atpūtas soli, kurus izgatavoja  vietējais uzņēmējs SIA “Damps R.” Košumkrūmu stādījumi iekopti arī abos “Dzelmju” mājas galos, pie mājas izveidots ziemciešu apstādījums, dārzā izveidota komposta kaudze. Projekta iegums ir ne tikai praktisks, bet arī emocionāls, jo, iesaistoties kopīgās talkās,  izveidojušās draudzīgas attiecības starp mājas iedzīvotājiem, un darba gaitā radušās idejas jauniem apkārtējās vides uzlabojumiem.
  Tagad dārzs priecē ne tikai tuvāko māju iedzīvotājus, bet arī daudzus citus, jo gar “Dzelmēm” ir īsākais ceļš no autobusa pieturas līdz gājēju tiltiņam pāri Stendei. Ik dienas to mēro gan iedzīvotāji, kas dodas uz autobusa pieturu virzienā uz Ventspili, gan tie, kas ieradušies Blāzmā no Ugāles puses, gan arī daļa gājēju no divām citām daudzdzīvokļu mājām, kas dodas uz skolu, pastu, pagasta pārvaldi u.c.
Projekta talkās iesaistījās visu “Dzelmju” mājas dzīvokļu īpašnieki, īrnieki, radi, draugi un atbalstītāji no blakus mājām. Paldies par atbalstu arī Ventspils novada pašvaldībai.