Izbūvēs gājēju un velobraucēju tiltu pār Užavas upi

2017-08-15, 06.14
NAP AtbalstaZM un LAD

Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde 10. augustā apstiprināja Ventspils novada pašvaldības projektu “Gājēju tilta izbūve pār Užavas upi”, kas tika iesniegts un atbalstīts LEADER aktivitātē biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” izstrādātās vietējās attīstības stratēģijas īstenošanas pasākuma ietvaros.

IMG-20170814-WA0003
FB IMG 1502491119237
IMG-20170814-WA0000

Ventspils novada attīstības programmā, ņemot vērā sabiedrības iniciatīvu, ir izvirzīts uzdevums izbūvēt gājēju tiltu pāri Užavas upei. Užavas pagastā dzīvo aptuveni 550 iedzīvotāji. Cauri pagasta teritorijai tek Užavas upe, kuras abos krastos dzīvo pagasta ļaudis. Gājēju tiltiņa svarīgākā funkcija būs nodrošināt Užavas pagasta iedzīvotāju un tā viesu ērtu un drošu nokļūšanu ciema centrā, kur atrodas veikals, pasts, tautas nams, bibliotēka u. c. objekti, kā arī pie tūrisma apskates objektiem.
   Projekta ietvaros Užavas ciema teritorijā pāri Užavas upei, izmantojot koka un metāla konstrukcijas, tiks izbūvēts gājēju un velo tiltiņš trošu sistēmā. Tā kā būvniecības vietā 20. gs. 50-tajos gados bija tilts, kas ir pilnībā sabrucis un nav pārbūvējams, projektā tika paredzēta upes gultnes tīrīšana un atbrīvošana no vecajiem pāļiem, ko saskaņā ar noslēgto līgumu veic SIA “Venta 1”. Užavas upes kājāmgājēju tilta būvprojekta dokumentācijas izstrādi veic SIA “M.A.-Taka-7”.
   Projekta plānotās izmaksas sastāda nepilnus 80 tūkstošus eiro, no kuriem 45 tūkstošus eiro līdzfinansē ELFLA.

Evita Roģe
Ventspils novada pašvaldības projektu vadītāja
Biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” konsultante

IMG-20170814-WA0001