Popes skolēni apmeklē Kuldīgu

2018-11-05, 08.58

Skolas soma LV100

   30. oktobrī Popes pamatskolas 5.–9. klašu zēni devās uz  Kuldīgas novada muzeju, lai projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklētu izglītojošu nodarbību
“Latvija-armija-Tu.”

Nodarbības mērķis:
1) uzzināt par mūsdienu Latvijas armijas ikdienu;
2) iepazīties ar seniem saziņas līdzekļiem.
   Zēni ar interesi apskatīja izstādi “Armija. Mākslas foto”, kuras autori ir divi Latvijas armijas karavīri, un tālāk darbu turpināja trīs grupās. Draudzīgi darbojoties, bija jāveic dažādi uzdevumi – jānodod un jāsaprot saņemtā ziņa, izmantojot Morzes ābeces signālus, jāsazinās pa lauka telefonu. Trešajā stacijā zēni varēja ne tikai iejusties karavīra lomā, ietērpjoties īstā ekipējumā, bet parādīt savu radošumu, izdomājot savas rotas nosaukumu un uzzīmējot ģerboni.
   Izmantojām iespēju apskatīt arī otrā stāva ekspozīciju – dzīvokli, kas iekārtots, lai parādītu turīga kuldīdznieka dzīvesveidu 20. gadsimta sākumā. Pa šī dzīvokļa logu pavērās vienreizējs skats uz Ventas rumbu.
   Pēc muzeja apmeklējuma skolotājas Krūmiņas vadībā apskatījām vēsturiskas vietas Kuldīgā – dzirnavas, kurās nemala graudus, bet ūdens spēku izmantoja papīra ražošanai, un vairāk kā 400 gadu vecu namu, kurā glabājas hercoga Jēkaba lāde. Izstaigājām Kuldīgas gājēju ielu un apskatījām daudz senatnīgu celtņu.
   Zēni stāstīja, ka īpaši interesanti bija sazināties ar Morzes ābeces palīdzību, jo to nekad nebija darījuši, bet atzina , ka būtu gribējuši tikties arī ar karavīriem.