PEDAGOĢISKI MEDICĪNISKĀ KOMISIJA

Pakalpojuma īss apraksts:
Pašvaldību komisiju kompetencē ir sniegt atzinumu par atbilstošāko pirmsskolas izglītības programmu vai speciālo pirmsskolas izglītības programmu, speciālās pamatizglītības programmu izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem, mācīšanās traucējumiem, valodas traucējumiem vai garīgās veselības traucējumiem no 1. līdz 6. klasei, ar smagiem garīgās attīstības vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem no 1. līdz 9. klasei.

Pakalpojuma saņēmējs:
Ventspils novadā deklarētie izglītojamie.

Pakalpojuma saņemšanai nepieciešamie dokumenti
Ventspils novada domes Pedagoģiski medicīniskajai komisijai adresēts:

• Vecāku iesniegums par izglītojamā intelektuālo spēju un veselības stāvokļa izvērtēšanu komisijā (1. pielikums);
  • Ierodoties uz pedagoģiski medicīnisko komisiju, līdzi jābūt izglītojamā dzimšanas apliecībai un vecākiem (pilnvarotai personai) – personu apliecinošs dokuments;
  • Ģimenes ārsta atzinums par izglītojamā vispārējo veselības stāvokli, tai skaitā norādot ziņas par izglītojamā redzi un dzirdi. Ģimenes ārsta atzinums izdots ne agrāk kā trīs mēnešus pirms komisijas sēdes (forma 027/u);
  • Atbilstoši izglītojamā traucējumu veidam nepieciešami papildu ārstu speciālistu atzinumi (psihiatrs, neirologs u. c.);
  • Psihologa atzinums (2. pielikums);
  • Logopēda novērtēšanas ziņojums (4. pielikums);
  • Izglītības iestādes informācija par izglītojamo vai izglītojamā raksturojums, kuri sagatavoti ne agrāk kā vienu mēnesi pirms komisijas sēdes (3. pielikums). Ja izglītojamais komisijai pieteikts atkārtoti, kopā ar izglītības iestādes informāciju jāiesniedz individuālais izglītības plāns.

Visiem izglītojamiem vēlams komisijā iesniegt arī citus dokumentus (slimnīcu un/vai sanatoriju izrakstus, ārstu speciālistu atzinumus u. c.) par veselības stāvokli, lai objektīvi izvērtētu bērnam piemērotāko izglītības programmu.

Metodiskie ieteikumi speciālistu (psihologs, logopēds, speciālais pedagogs) dokumentu sagatavošanai

Par mācību organizēšanu mājās:

• ģimenes ārsta izziņa par veselības stāvokli;
  • skolas iesniegums.

Pakalpojuma saņemšanai nepieciešamo veidlapu paraugi:

Normatīvie akti, kas reglamentē pakalpojuma sniegšanu:

Ar pakalpojuma saņemšanu saistītie maksājumi: Nav

Pakalpojuma saņemšanas termiņš:
3 dienu laikā pēc komisijas novērtējuma.

Pakalpojuma pieprasīšana:
Klātiene – dokumentus iesniedz Ventspils novada pašvaldības vispārizglītojošās mācību iestādes vadībai, kuru audzēknis apmeklē.

Pakalpojuma sniedzēja adrese:
Ventspils novada Izglītības pārvalde, Kuldīgas iela 3, Ventspils, LV-3601.

Pakalpojuma sniedzēja darba laiks:
Darbadienās no plkst. 8.00 līdz 16.00.

Kontaktinformācija:
Izglītības pārvaldes kontakti