Bērnu mākslas svētku norisē Popē

Bērnu mākslas svētku norisē Popē

2018-04-05, 06.06
100 4445

  29. martā, šogad tā bija Zaļā ceturtdiena, Popes kultūras namā notika novada bērnu mākslas svētki “Krāsainā Latvija”, kurus organizēja vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju skolotāju metodisko apvienību vadītāji sadarbībā ar Izglītības pārvaldi.

  100 4442
  100 4443
  100 4444
  100 4456
  100 4457
  100 4459
  100 4463
  100 4468
  100 4478
  100 4484
  100 4491
  100 4499
  100 4503
  100 4534

   Mērķis – stiprināt nacionālo identitāti un valstisko apziņu, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, rosināt skolēnu pašizteikšanos, apliecināt savu individualitāti un vienreizīgumu vizuāli plastiskajā mākslā. Bērnu mākslas svētki notiek reizi divos gados – tradicionāli ar iepriekš iekārtotu  skolēnu darbu izstādi un radošajām darbnīcām pasākuma laikā. Šogad tajā piedalījās 98 dalībnieki no gandrīz visām skolām. Emocionālu ievirzi sagādāja Popes pagasta folkloras kopa “Pūnika”, kuras dalībnieki ir arī skolēni, dižojoties:
Sveši ļaudis brīnījās,
Cik dižena tauta nāca –
Baltas sagšas, sārtas jostas,
Treju zīļu vainadziņš.”
Par tālāko pasākuma norisi gādāja kultūras nama vadītāja Indra Grosbārde un Popes amatierteātra “Pavasars” režisore Ineta Kalniņa, poētiski raksturojot katru pagastu, no kura ieradušies bērni, novada koptēlu izsakot vārdos: “Balti mākoņi zilās debesīs, zaļi meži šoseju malās, sudrabota jūra un rasas pilieni zeltītā Jāņu rītā… Tā varētu raksturot mūsu novadu un tās krāsas, kas mīt gandrīz katrā no mūsu pagastiem, bet pāri visam – vakara miers manās un tavās mājās un labi cilvēki apkārt”.
Mākslas svētkus atklāja Izglītības pārvaldes vadītāja Aina Klimoviča, iepazīstināja ar astoņām darbnīcām un to vadītājām, skolēniem novēlēja apgūt jaunas prasmes, izgatavot sev un draugiem jaukas Lieldienu dāvanas.
Darbnīcu “Lellīte” vadīja Tārgales pamatskolas skolotāja Revita Sproģe-Golubeva, “Rokassprādzīte” – Užavas pamatskolas skolotāja Anita Pāvelsone, “Akmentiņu dekupāža” – Popes pamatskolas skolotāja Ingrīda Andersone, “Pārsteigums draugam” – Ances pamatskolas skolotāja Indra Ozola, “Zaķis” – Zūru pamatskolas skolotāja Ilze Stacēviča, “Lieldienu dekors” – Ugāles Mākslas un mūzikas skolas skolotāja Larisa Zariņa,  “Bezdelīgas” un “Latvju raksti” vadīja Ugāles Mākslas un mūzikas skolas absolventes Paula Lagzdiņa un Anda Ikše.
Ikvienai darbnīcai kupls dalībnieku skaits, sastāvs mainījās ik pa laikam; kad bija izgatavots viens suvenīrs, varēja izvēlēties citu darbnīcu. Noslēgumā daudzi skolēni varēja lepoties ar to, ka strādājuši vairākās darbnīcās un dažs izgatavojis pat septiņus  suvenīrus.
Laiks ieskatīties arī darbu izstādē – par gidu un vērtētāju paaicinājām Popes skolas 1. klases skolnieci Beati Patriciju, kura arī labprāt tam piekrita. Vispirms bija jāapskata viņas pašas skolas darbiņi – izpildīti visdažādākajās tehnikās; redzējām gan atpazīstamu ēku maketus, gan zīmējumus, gan tamborējumus, gan “audenes” ar dabas motīvu. Visizsmeļošāko paskaidrojumu gide sniedza par to, kā top auduma apdruka un cik ilgu laiku tas aizņem, jo viņa pati ir viena  krekliņa apdrukas autore (vad. I. Andersone). Turpmāko uzmanību veltījām Zūru pamatskolas netradicionālo rokdarbu pulciņa (vad. I. Tindenovska) papīra locījuma tehnikā veidotiem putniņiem. Darba autores Rēzija un Dita mums paskaidroja, ka tas ir  pacietību un precizitāti prasošs darbs – “Pavasari gaidot” tapis divu mēnešu laikā. Priecēja arī zūriņu veidotās mandalas. Izstādes vērtējuma turpinājumā mūsu uzmanību saistīja Tārgales skolas rokdarbu pulciņa adījumi – cimdi, šalle, arī šūtā somiņa, kuras dekora izveide bijusi vissarežģītākā, kā paskaidroja darba autore Krista Alise (vad. R. Sproģe-Golubeva). Ugālniekiem – tradicionāli un neatkārtojami keramikas mākslas darbi – dekori, vēja zvani (vad. A. Upīte).  Puzes pamatskolas tēmai “Iepazīstot latvju rakstu zīmes” praktisks risinājums – latviskās zīmes iestrādātas atstarotājos, interesanti sapņu ķērāji (vad. I. Gulbe). Ancei – vitrāžas “Pilsētas iela”, “Sapņu putns” un “Naktsputns” (vad. I. Ozola).
Izstādes turpmākā apskate notika bez gides, kurai bija jāsteidzas uz citu nodarbi.
Apbrīnojami ir Stiklu internātpamatskolas audzēkņu darinājumi –  koka taburetes un dekori, paliktņi, gaļas dēlīši (vad. Ē. Prenclavs un E. Mihņēvičs), makets “Mūsu mājas”
(vad. M. Kaņepe), sienas dekori ar purva tēmu no dabas materiāliem (vad. I. Eniņa),
9. c klases audzēkņu plēstās aplikācijas tehnikā izpildītie darbi “Sidraba slidas”, “Pret kalnu” (vad. Z. Bebriša).
Īpašs novērtējums Ugāles Mākslas un mūzikas skolas darbiem materiālā un datorgrafikā (L. Zariņa), arī Tārgales pamatskolas zīmējumiem un grafikai (R. Sproģe-Golubeva).
Žēl, ka šajā gadā izstādes darbiem ir jāpaliek mājās, jo nav turpmākā – reģionālā un valsts posma izstādes. Visi bija centušies parādīt, ko spēj skolēni ārpusstundu laikā talantīgu skolotāju vadībā. Par dalību izstādes veidošanā ikviens tās dalībnieks saņēma Izglītības pārvaldes pateicību, bet svētku dalībnieki Inetas vadībā veidoja vilcieniņu, ar kuru devās uz
kliņģera ēšanas un limonādes staciju.
Svētki bija izdevušies! Lai dzīvo svētki!

100 4465
100 4473
100 4482
100 4486
100 4495
100 4502
100 4531

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm