Muzikāls dzejas vakars

17 Mai

Muzikāls dzejas vakars

Jūrkalnes bibliotēka
Piektdiena - 21:00

Muzikāls dzejas vakars “Dzeja patrepē!”. Pasākumā piedalās dzejnieks un Ventspils novada zivju sargātājs Andris Akmentiņš ar glāstošo instrumentu ansambli “Brālēni”. Sēdēšana un pārvietošanās pasākuma laikā – brīva.

Dzejnieks un Ventspils novada zivju sargātājs Andris Akmentiņš (1969) Latvijā uzstājas bieži un dažādi, šogad viņa vārds vairāk saistās ar romāna “Skolotāji” iznākšanu un lasījumiem bibliotēkās. Tikšanās ar lasītājiem parasti iekrāso emocijām bagāta akustiskā ģitāra, atskaņojot paša sacerētas dziesmas, kuras iepazinuši klausītāji dažādos dziesminieku saietos un Dzejas dienu pasākumos. Autors apzināti vairās no ierakstu veidošanas un dalības mūzikas tirgū, uzskatot, ka dzīvās tikšanās vienreizība nav atkārtojama un tiražējama.

Tikai uzticamākie klausītāji labi zina, ka dzejniekam ir brālēns, Gvido Zālītis (1966), kurš akustisko ģitāru un ritma instrumentus pārzina daudz veiklāk nekā Akmentiņš. Brālēni ir muzicējuši gan kopā, gan atsevišķi, izvēloties klusus, nomaļus, ekoloģiskus akustiskos pasākumus, jo garīgo brīvību un dabiskas izjūtas vērtē augstāk par visu.

Jūrkalnes bibliotēkas pasākumā piedāvāsim esenci no mūsu labākajām dziesmām, kas sarakstītas pēdējo 30 gadu laikā, labi pārbaudītas vērtības, kuras īpaši iecienījušas klausītājas jau vairākās paaudzēs.

Dziesmu starplaikos brālēnu dzeja un saruna ar skatītāju, jo ilgus gadus ir vadīti radošās rakstīšanas kursi. Iedvesma, tā ir ļoti nopietna tēma, runājot par to, arī paši klausītāji nav pasargāti no dzejoļa sacerēšanas, tādā veidā nonākot līdzvērtīgā situācijā ar mūziķiem.