Užavas skolēni apmeklē koncertu “Mana tautasdziesma”

Užavas skolēni apmeklē koncertu “Mana tautasdziesma”

2020-03-10, 22.29

2. martā Užavas pamatskolas četrdesmit skolēni kopā ar skolotājām labā noskaņojumā devās ceļā uz Liepāju. Ar projekta “Latvija skolas soma” atbalstu bija iespēja apmeklēt koncertu koncertzālē “Lielais Dzintars”. Jau iepriekš, pateicoties dalībai šajā projektā, mūsu skolēni apmeklējuši koncertus Liepājas koncertzālē. Šajos koncertos viņi vienmēr guvuši pozitīvas emocijas, jaunu pieredzi un izpratni par Latvijas kultūras vērtībām.

Šoreiz klausījāmies un skatījāmies koncertu “Mana tautasdziesma”. Apbrīnojama bija mākslinieku prasme savienot mūsdienīgo ar klasiskām vērtībām. Saistoši un aizraujoši, mainoties mūsdienīgam izpildījumam ar tradicionālo, tika noturēta koncerta apmeklētāju uzmanība.
Uzstājās bērnu folkloras kopa “Ķocis”, jauniešu deju grupa, koklētāja Laima Jansone un grupas “Tautumeitas” soliste Asnate Rancāne, DJ Monsta, Jēkaba Nīmaņa instrumentālā grupa un dziedātāji Annija Putniņa, Miks Dukurs. Katrs no viņiem izteica savu viedokli, kāpēc viņiem ir tuvas tautasdziesmas. Koncerts bērniem patika un noslēgumā labi zināmas tautasdziesmas jau dziedāja visa zāle. Skolēnu atsauksmes bija pozitīvas.

Pajautājot viņu domas par koncertu, skanēja atbildes, ka patika dziedāt kopā ar māksliniekiem. Kāds vecāko klašu jaunietis atzina, ka dziesmas bija tādas, kuras patīk klausīties. Puišiem patika kā viņi izteicās – dīdžejs un interesantās melodijas. Daudziem bērniem patika Mika Dukura dziedātā “Tumša nakte, zaļa zāle”. Savukārt kādai meitenei ļoti skaista likās latviešu tautasdziesma “Skaisti dziedi, lakstīgala” solistes Annijas Putniņas izpildījumā. Daži skolēni pieminēja elektrisko kokli, deju grupu, bet citi folkloras kopu, kurā dalībnieki spēlēja instrumentus.

Katrs no šī koncerta bija kaut ko ieguvis sev. Ne tikai emocionālo baudījumu, bet arī prasmi rīkoties ar biļeti, atrast atbilstošas vietas zālē, ievērot pieklājību un atbilstošu uzvedību koncertā.

Uzklausot skolēnu atsauksmes,
rakstu sagatavoja skolotāja Ilze Geste.