Usmas ezerā ielaisti līdaku mazuļi

2021-06-09, 09.23

Usmas ezers papildināts ar 40 500 vienvasaras līdaku mazuļiem svarā no 5 līdz 20 gramiem. Lauku atbalsta dienesta Zivju fonds apstiprināja Ventspils novada pašvaldība projektu “Zivju resursu pavairošana Ventspils novada Usmas ezerā 2021”, piešķirot 10 000 eiro. Pašvaldības finansējums šim mērķim ir 1951,01 eiro.

Zivju mazuļus uz Usmu atveda no SIA “Rūjas zivju audzētavas”.
No 2017. līdz 2020. gadam Usmas ezerā ielaisti 141 437 līdaku mazuļi, bet tas nav pietiekami. Ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumos norādīts, ka gadā ūdenstilpi vajadzētu papildināt ar vismaz 120 000 līdaku mazuļu populācijas ilgtspējīgas izdzīvošanas un pašatražošanās nodrošināšanai.