Turpmāk pārtikas pakas saņems visi skolēni

Turpmāk pārtikas pakas saņems visi skolēni

2021-02-12, 10.37

11. februāra domes ārkārtas sēdē Ventspils novada domes deputāti pieņēma lēmumu līdz ārkārtējās situācijas beigām reizi mēnesī 1.– 12. klašu skolēniem, kamēr viņi mācīsies attālināti, izsniegt 848 pārtikas pakas. To vērtība būs 20 eiro. Arī iepriekš pašvaldība attālināto mācību laikā izsniedza skolēniem pārtikas pakas, bet tad tās saņēma audzēkņi no maznodrošinātajām, mazturīgajām un daudzbērnu ģimenēm. Tā no 25. janvāra līdz 7. februārim tika sagatavotas 319 pakas, kuras izsniedza iepriekš minēto kategoriju 1.–12. klašu audzēkņiem. Lai nodrošinātu viņus ar pārtiku, pašvaldība izmantoja visu skolēnu ēdināšanai paredzētos līdzekļus.
Lai pandēmijas laikā visi skolēni varētu piedalīties attālinātajās mācību stundās, pašvaldība jau pagājušajā gadā iegādājās 105 planšetes ar interneta pieslēgumu, kuras tagad izmanto tie izglītojamie, kuriem mājās nebija atbilstošu ierīču.
Savukārt, atbalstot uzņēmējdarbības aktivitātes, pašvaldība no 2020. gada 21. decembra līdz ārkārtējās situācijas ierobežojumu atcelšanai atbrīvojusi no nomas maksas 13 uzņēmējus, tostarp frizierus, šuvējus,  tirdzniecībā un sabiedriskajā ēdināšanā iesaistītās personas.