Treneris Dainis Lodiņš saņems Triju Zvaigžņu ordeni

Treneris Dainis Lodiņš saņems Triju Zvaigžņu ordeni

2019-04-17, 14.54

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā nolēma piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri Ventspils novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneri Daini Lodiņu. Ierosinājumu apbalvot Daini Lodiņu Ventspils novada pašvaldības vārdā oktobrī izteica domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams. Viņš norādīja, ka Dainis Lodiņš sasniedzis izcilus rezultātus augstas klases sportistu sagatavošanā, un viņi guvuši ievērojamus sasniegumus olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas mēroga sacensībās, tādējādi nesot Latvijas vārdu pasaulē.

Dainis Lodiņš pats savulaik izcīnījis panākumus sportā, saņemot medaļas Latvijas čempionātos, tādēļ gluži likumsakarīgi par savu dzīves profesiju izvēlējies vieglatlētikas trenera darbu. Strādājot 52 gadus par vieglatlētikas treneri, ugālnieks ir kļuvis par vienu no leģendārākajām Latvijas sporta personībām – vienmēr veltījis sevi sportam un mācījis to darīt citiem, vienlaikus strādājot arī par sporta skolotāju. Dainis Lodiņš ir gan trīs olimpisko spēļu (2008., 2012. un 2016. gadā) dalībnieka Valērija Žolneroviča treneris, gan kādreizējā Latvijas rekordista lodes grūšanā Jāņa Bojāra un sprinteres Vinetas Plūksnas-Ikaunieces treneris, gan daudzcīņnieka Sanda Prūša treneris –viņš ir valsts izlases treneris bobslejā.

Arī tagad Dainis Lodiņš strādā ar talantīgākajiem vieglatlētiem Ventspils novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā, no kuriem vairāki iekļauti valsts jaunatnes izlasē. Dainis Lodiņš sniedzis būtisku ieguldījumu sporta attīstībā Ventspils novadā – kopš 1976. gada ir Ventspils novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas vecākais treneris vieglatlētikā, ieguvis augstāko tiesneša kvalifikāciju vieglatlētikā, ir bijis un turpina būt daudzu nozīmīgu sacensību galvenais tiesnesis.

Dainis Lodiņš par savu darbu saka: “Laimējies, ka dzīve man reizēm ielikusi rokās tādus jauniešus, kuriem raksturā ierakstīts – tas ir lietas koks. Mani aizrauj arī tas, ka vēl arvien ik gadu savā darbā uzzinu ko jaunu, kad redzu, kā ar audzēkņiem izdodas pārspēt pretiniekus, kad varam strādāt kopā tik interesantā komandā.”
Par sasniegumiem augstas klases sportistu sagatavošanā vieglatlētikā ugālnieks apbalvots ar Ventspils novada pašvaldības Goda rakstu.Nu treneris saņems vienu no valsts augstākajiem apbalvojumiem. Ventspils novada pašvaldība sveic Daini Lodiņu un lepojas ar viņa mūža veikumu.