Toreiz un tagad

Toreiz un tagad

2019-04-01, 09.06

25. martā Piltenes vidusskolas 7. un 8. klase devās uz Liepāju, kur koncertzālē “Lielais dzintars” noskatījās koncertu “Latviešu dzeja un mūzika. Toreiz un tagad”.

Skolotāja Virma Brizga: “Koncerts bija labi pārdomāts, izzinošs un vecumam piemērots. Skolēnu uzmanība tika piesaistīta ar daudzpusīgiem priekšnesumiem, pārliecinošu uzstāšanos un labiem piemēriem par godprātīgu, profesionālu darbu uz skatuves. Tika attaisnots temats par senāk un tagad notiekošo kultūrā.
Sagatavošanās darbu veicām, akcentējot programmā pieteiktos māksliniekus: dzejnieci, komponistus, vokālistus, kā arī literatūras un mūzikas klasiķus. Piedāvātā tēma ir kā papildus izziņas materiāls gan literatūrā, gan mūzikā un izteiksmīgi parāda, kā abas šīs mākslu nozares viena otru papildina. Izsaku atzinību māksliniekiem un projekta autoriem par veiksmīgu ideju un vērtīgu pasākumu skolēnu auditorijai. Skolēniem koncerts patika, atsauksmēs visvairāk pieminēta Daumanta Kalniņa skanīgā balss, Beātes Zviedres atraktivitāte, kā arī saksofona un balss skanīgais “dialogs”.”

Anna: “Mani pārsteidza tas, ka Beātei Zviedrei ir tik augsta un skanīga balss. Viņa ļoti brīvi jutās uz skatuves, prata sastrādāties ar publiku. Bija sajūta, ka viņa visu laiku dzied tieši tev.”

Megija: “Koncerts bija interesants. Varēja iegūt jaunu informāciju par latviešu dzejniekiem – Frici Bārdu un Aspaziju. Tas bija pārdomāts un nevienu brīdi neradās jautājums – kad tas beigsies? Beātei Zviedrei, Daumantam Kalniņam un Emīlam Kivleniekam ir ļoti spēcīgas un skanīgas balsis.”

Nikija: “Man patika dzejniece Madara Gruntmane. Viņa bija ļoti uztraukusies, taču viņas lasītais stāsts sasildīja sirdi.”

Alīna: “Mani pārsteidz, ka šādā koncertā bija daudz humora. Tas bija negaidīti. Un vēl es baudīju to, cik izjusti katrs mūziķis spēlēja savu instrumentu.”

Marta: “Kopumā šis pasākums tieši priekš manis bija ļoti izdevies. Skaista dzeja, skaista mūzika, skaists izpildījums. Es varētu to visu klausīties vēlreiz.”.

Informāciju apkopoja iniciatīvas “Latvijas skolas soma”
koordinatore Piltenes vidusskolā Nelda Matisova