Tikšanās ar stāstnieci Līgu Reiteri

Tikšanās ar stāstnieci Līgu Reiteri

2019-03-18, 12.14

Martā Stiklu internātpamatskolā, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, viesojās stāstniece Līga Reitere. Tika novadītas divas tradīciju stundas. Mazāko klašu un “C” klašu skolēniem – tradīciju stunda “Vargana stāsts”. Stāstītāja stundu iesāka ar iepazīšanos, veltot katram skolēnam īpašu pieeju, ko mūsu skolas skolēni pieņēma un turpmāk klausījās un līdzdarbojās šajā “citādākajā” mācību stundā.

“Vargana stāstā” tika ievīti visi pasaules valstu un tautu mūzikas instrumenti, kurus katrs varēja iepazīt – aptaustīt, paskandināt, paspēlēt. Tradīciju stundas noslēgumā visi kopīgi iestudēja instrumentālo kori, kur ar dziesmām dažādos ritmos tika skandināti visi neparastie mūzikas instrumenti.

Vecāko klašu skolēniem – tradīciju stunda “Pūra lādes stāsts”. Skolēni ar interesi klausījās stāstnieces stāstītajā par senām latviešu rotaslietām. Skolēniem tika dota iespēja šīs rotaslietas gan paturēt rokās, gan pielaikot. Dažas no tām bija pat tūkstots gadu senas. Visas rotas ir no Līgas Reiteres privātkolekcijas. Pati stāstniece ir piedalījusies filmā “Baltu ciltis” zāļu sievas lomā, un viņas rotas arī tika izmantotas šajā filmā. Vēlāk skolēni tika sadalīti divās komandās – zēnu un meiteņu, lai katra komanda savu vienu dalībnieku sapostu ar attiecīgām rotām un apģērbu. Skolēniem bija ļoti interesanti un aizraujoši.

Liels paldies Līgai Reiterei par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm. Paldies par izzinošām, interesantām un aizraujošām tradīciju stundām, kurās visi skolēni līdzdarbojās!

Ērika Bite