Tautasdziesma – mana, tava, mūsējā

Tautasdziesma – mana, tava, mūsējā

2020-03-09, 15.06

Katram latvietim ir vismaz viena tautasdziesma, kuru viņš prot noskandēt, nodziedāt, izdejot, iziet rotaļā. Mēs esam bagāta tauta, bet vai paši to apzināmies? Rosināt domāt skolēnus par savas tautas kultūras bagātībām, saprast, ka viss senais var būt arī mūsdienīgs, aicināja koncerts “Mana tautasdziesma”.

“Kad mums pateica, ka brauksim uz koncertzāli “Latvija” klausīties koncertu, es biju tik ļoti priecīga, jo es nebiju vēl tur bijusi un vēlējos apskatīties, kā tur izskatās”, saka skolniece Rēzija.
Sarunā ar Popes pamatskolas 5. klases skolēniem uzzinu, kas paticis un kas diemžēl arī traucējis klausīties koncertu.
“Pēc pirmās tautasdziesmas noklausīšanās man likās, ka koncerts būs garlaicīgs, bet tad tas kļuva arvien interesantāks un aizraujošāks. Annija Putniņa dziedāja tik augstu balsi, tas bija brīnišķīgi!”, tā stāsta Sonora.
Līga piebilst, ka pat izdomājusi deju grupai nosaukumu – “Četras rozes ūdenī”, jo meitenes dejoja tik graciozi, ka likās, ka lēnām peld ziedi ūdenī. Un vēl Līga ir pārsteigta, ka kokle, tik kluss un maigs instruments, spēj būt tik enerģisks Laimas Jansones rokās.
Savukārt, Tomass apbrīno to, kā vecu, dīvainu dziesmu dīdžejs spēja pārveidot par ļoti mūsdienīgu un modernu. Interesanti likās arī tas, ka uz ekrāna rādīja cilvēku fotogrāfijas, kuri ir saistīti ar tautasdziesmu, piemēram, J. Vītols, E. Melngailis. Tas bija jau mācīts mūzikā.
Bērni atzīst, ka bija arī kas traucējošs – skolēni, kuri pat koncerta laikā skatās savos telefonos, fotografē sevi un citus, lai gan tas bija aizliegts.
Sarunas nobeigumā visi vienprātīgi atzina, ka būtu gribējuši klausīties vēl un vēl. Līga nobeigumā piebilst: “Es uz šādiem pasākumiem gribētu braukt biežāk, jo tas, kā viņi dziedāja, dejoja un spēlēja instrumentus bija brīnišķīgi, vienkārši apbrīnojami!”.
Ar 5. klases skolēniem sarunājās un viņu domas pierakstīja projekta “Latvijas skolas soma” koodinatore Linda Kiršteine.