Šoruden nenotiks “Pagastu diena”

Šoruden nenotiks “Pagastu diena”

2020-07-21, 07.35

Ventspils novada sieviešu biedrība “Spārni” ziņo, ka gadskārtējais pasākums “Ventspils novada Pagastu diena” Piejūras brīvdabas muzejā Ventspilī 6. septembrī nenotiks. Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” paredz, ka no 1. augusta brīvdabas pasākumos, ja norises vietas teritorijas lielums to pieļauj, vienkopus var pulcēties līdz 3 000 cilvēkiem, ievērojot divu metru distanci.

Savukārt “Pagastu dienā”, lai nodrošinātu pagastu stendu izstādi starp pagastu pārstāvjiem, nav iespējams ievērot divu metru distanci, turklāt pasākumu parasti apmeklē vairāk nekā 3 000 interesentu.

“Pagastu dienas” galvenā būtība ir tā, ka katrs Ventspils novada pagasts izveido informatīvu, vizuāli pievilcīgu stendu jeb izstādi, kurā demonstrē dažādus amatnieku gada laikā tapušos darbus, lauku labumus, pēc sentēvu receptēm gatavotus ēdienus. Notiek pagastos praktizēto tradīciju un amatu izrādīšana, radošajās darbnīcās strādā uzaicināti amatnieki, kuri apmeklētājiem demonstrē amatu prasmes ar iespēju līdzdarboties praktiski.

Ventspils novada sieviešu biedrība “Spārni” valdes priekšsēdētāja Zigrīda Krauze pateicas visiem par atbalstu iepriekšējo “Pagastu diena” organizēšanā, sakot paldies arī pasākuma apmeklētājiem un atbalstītājiem.