Skatuves runas konkurss – pavasara priekšvēstnesis

2019-03-04, 11.14

Marts novada skolēnu pasākumu kalendārā iesācies ar tradicionālo skatuves runas konkursu, kura uzdevums ir izkopt skolēnos nacionālo identitāti, veicināt viņu emocionālo un radošo pašizpausmi, izmantojot vārda mākslas spēku.
Šogad tas notika Ventspils Centrālajā bibliotēkā, piedalījās 14 skolēni no Ugāles, Piltenes vidusskolas, Ances, Tārgales, Zūru pamatskolas. Izpildāmo darbu izvēle tematiski bija jāsaista ar skolēnu pašidentitāti. Tēmas – es pats, valoda, ģimene, mans novads, brīvība, tēvzeme. Konkursam emocionālu ievirzi deva Ugāles amatieru teātra aktrises un vadītāja Iveta Pete, kuras tobrīd bija iejutušās Vistas, Pīles un Vardes lomās, risināja sarunu par lasīšanu, grāmatām, skaitīšanu u.c. aktuālām ar skolas dzīvi saistītām norisēm, izvirzīja žūrijas komisiju – Zane Pamše – Kultūras nodaļas vadītāja, Skaidrīte Diebele un Tamāra Kuciņa – Izglītības pārvaldes speciālistes.

Visi dalībnieki bija nopietni gatavojušies un saņēma Izglītības pārvaldes pateicību.
Uz Kurzemes kultūrvēsturiskā novada skati 15. martā Kandavā tika izvirzītas 3 dalībnieces, kuras ieguva vislielāko punktu skaitu:
4.–6. klašu grupā – Zane Krūmiņa, Piltenes vidusskola
(skolotāja M. Abakuka);
7.–9. klašu grupā – Amanda Ivanova, Ugāles vidusskola
(skolotāja M. Korotkova);
vidusskolu grupā – Elizabete Gulbe, Ugāles vidusskola
(skolotāja G. Ķirse).

Konkursa noslēgumā Z. Pamše pateicās par darbu visiem – apsveicami ir tas, ka bērni interesējas par literatūru, mīl to, ka, izvēloties izpildījumam kāda autora darbu, skatās, vai pašam tas patīk, lai no skatuves var uzrunāt klausītāju, likt viņam līdzpārdzīvot.

Izglītības pārvaldes metodiķe Tamāra Kuciņa