Roboti un animācijas

Roboti un animācijas

2019-03-25, 09.29

Martā Piltenes vidusskolas 3. un 4. klases skolēni apmeklēja Ventspils Digitālo centru. Skolēni piedalījās divās radošajās darbnīcās – “Robotika” un “Digitālā foto/video triki”. Skolēniem radošās darbnīcas ļoti patika, jo tajās varēja aktīvi darboties – izgatavot un darbināt robotu, atrast interneta resursos attēlus un tos apstrādāt.

Zane: “Pirmajā nodarbībā mēs no sākuma klausījāmies, kā skolotāji stāsta par robotiem – no kā tie gatavoti un kā viņus iespējams vadīt. Pēc tam mēs paši no lego pagatavojām savus robotus un ar planšetdatoru tos mācījām staigāt. Es uzzināju, ka staigājošu robotu var uztaisīt arī no lego.”
Dāvids: “Mēs no lego uztaisījām robotu un viņu ieprogrammējām, lai viņš var kustēties. Tas bija ļoti interesanti.”
Alvis: “Otrajā nodarbībā veidojām animācijas. Mēs Šrekam pielikām klāt basketbolista Bobana galvu un kurpes. Bija ļoti interesanti un arī smieklīgi.”
Elvīra: “Man visvairāk patika taisīt robotus. Viņi izdevās ļoti skaisti un arī labi darbojās.”
Ēvalds: “Es ieteiktu visiem apmeklēt robotikas nodarbības, jo tur var uzzināt ļoti daudz par robotiem un arī citām interesantām lietām.”
Iegūtās zināšanas skolēni varēs izmantot informātikā, gatavojot prezentācijas dažādos mācību priekšmetos, nākotnē arī fizikā, kā arī personīgām vajadzībām.
Mūsdienu mācību procesā ļoti nepieciešamas digitālās prasmes – atrast informāciju, saglabāt un noformēt to, prezentēt iegūto informāciju saistoši un interesanti. Robotika attīsta loģisko domāšanu, konstruēšanas spējas, kas lielai daļai skolēnu būs nepieciešamas nākotnē.

Informāciju apkopoja Nelda Matisova,
iniciatīvas “Latvijas skolas soma” koordinatore Piltenes vidusskolā