Piltenes vidusskolas skolēni iepazīst tautasdziesmu

Piltenes vidusskolas skolēni iepazīst tautasdziesmu

2020-03-11, 22.51

Piltenes vidusskolas skolēniem no 5.- 9. klasei, projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros, bija iespēja noskatīties koncertu „Mana tautasdziesma”. 8. un 9. klase koncertu lūkot 2. martā devās uz Liepāju, koncertzāli „Lielais dzintars”. 5.- 7.klases skolēni 5. martā to vēroja tepat Ventspilī, koncertzālē „Latvija”.
Gatavojoties “Skolas somas” pasākumam – koncertam “Mana tautasdziesma”, klases stundā ar skolēniem pārrunātas šādas tēmas:
 Latviešu tautasdziesma – galvenā latviešu folkloras mutvārdu tradīcija, latviešu identitātes neatņemama sastāvdaļa.
 Krišjāņa Barona loma tautasdziesmu vākšanā un apkopošanā.
 Latviešu tautasdziesma runā, dziesmā, dejā.
Tāpat skolēni tika virtuāli iepazīstināti ar abām koncertzālēm, it īpaši ar koncertzāli “Latvija”, kas ir viena no modernākajām koncertzālēm Latvijā- vērienīga mūzikas, mākslas un izglītības telpa ar unikālu saturu un izcilu akustiku. Skolēniem tika sniegta informācija par māksliniekiem- koncertprogrammas “Mana tautasdziesma” dalībniekiem.
Koncertprogramma “Mana tautasdziesma” ir izcils piemērs starppriekšmetu saiknes realizēšanā- tā aptver tēmas literatūrā, mūzikā, vēsturē, sociālajās zinībās, arī klases stundā. Pasākums ļauj gūt vispusīgu priekšstatu par tautasdziesmu, emocionālu baudījumu un stiprina patriotisma jūtas un piederību savai valstij.
Vairākums skolēnu atzinīgi novērtēja koncertizrādi, mākslinieku sniegumu, pauda atziņu, ka tautasdziesma var būt dažāda un skanēt mūsdienīgi.
Skolēni par redzēto saka:
„Man patika viss. Ļoti foršs pasākums. Skaisti dziedāja visi, bet vislabāk- Annija Putniņa un Miks Dukurs.”
„Man īpaši patika pēdējā koncerta dziesma- “Ai, jel manu vieglu prātu”. Kopumā viss koncerts bija interesants.”
„Man vislabāk patika DJ Monsta. Bija labi, ka pirms pasākuma mēs ar skolotāju pārrunājām gan par koncertzāli, gan par tautasdziesmām, gan māksliniekiem, kuri piedalīsies koncertā.”
„Ļoti patika, nebiju domājusi, ka tautas dziesma var būt tik dažāda! Mums ir ar ko lepoties!”
„Annijas Putniņas dziedājums- izcils. Ļoti patika arī dejotājas. Bet visvairāk patika koklētāja Laima Jansone.”
„Man patika viss. Laiks paskrēja nemanot! Izrādās arī tautasdziesma var skanēt mūsdienīgi.”
„Vislabāk man patika Miks Dukurs, jo viņa dziedājums uzrunāja. Vismazāk man patika Annija Putniņa, jo viņas dziedājums mani īsti nepiesaistīja. Es uzskatu, ka tautasdziesmas nevajadzētu censties modernizēt, jo tautasdziesmas ir vēsturisks mantojums, un tās nav nepieciešams modernizēt.”
„No koncerta man visvairāk patika Mika Dukura dziedājums, kā arī orķestra izpildījums bija interesants. Saistoši bija redzēt kā vecas latviešu dziesmas tika pārveidotas modernā stilā. Vēl man patika, ka tika dota iespēja dziedāt un dejot bērniem un pusaudžiem. Kopumā koncerts bija izglītojošs un interesants.”
„Man visvairāk atmiņā ir palicis Mika Dukura dziedājums, kā arī Jēkaba Nīmaņa instrumentālā grupa. Man ļoti patika tas, ka latviešu tautasdziesmu “žanrs” tiek modernizēts. Priecājos, ka varēju redzēt grupas “Tautumeitas” solisti Asnati Rancāni. DJ Monsta arī man lika sajūsmoties ar viņa interesanto stilu. Kopumā, pasākums bija ļoti jautrs un izglītojošs.”
„Manuprāt, koncerts bija interesants. Mani visvairāk piesaistīja instrumentālā džeza daļa, kura pārsvarā sastāvēja no pūšamajiem instrumentiem. Interesantas likās arī vokālistes dziedāšanas spējas, kā arī dejotāju horeogrāfija. Bija patīkami dzirdēt kā ģitārists spēlēja pazīstamas latviešu dziesmas, savā priekšnesumā iesaistot klausītājus.”
„Man ļoti patika šis pasākums. Tas bija ļoti izglītojošs un muzikāls. Bija ļoti interesanti klausīties kā visparastāko tautasdziesmu var atskaņot citādi. Visvairāk man patika koklētāja Laima Jansone. Es uzskatu, kas šis pasākums būtu interesants arī pieaugušajiem.”

Informāciju apkopoja Nelda Matisova
Latvijas skolas soma koordinatore Piltenes vidusskolā