Pieteikšanās stikla taras bezmaksas izvešanai

2019-10-08, 15.29

Saistībā ar iedzīvotāju interesi, Ventspils novadā pagarināta pieteikšanās Vislatvijas “Stikla šķiratlonā” stikla taras izvešanai līdz 23. oktobrim. Katram, kuram privātajā vai lauku mājā sakrājušās izmantotas un vairs nevajadzīgas stikla burkas vai pudeles, tagad ir iespēja tās bez maksas nodot savā dzīvesvietā. Visi projekta dalībnieki piedalīsies arī izlozē, kur varēs laimēt veikala “top!” dāvanu kartes. Ventspils novadā “Stikla šķirtalonu” rīko un tajā aicina iedzīvotājus piedalīties PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbībā AS “Latvijas Zaļais punkts” un veikaliem “top!”.
Projekta ietvaros ikviens Ventspils novada iedzīvotājs, neatkarīgi no dzīvesvietas, var pieteikt speciālo transportu, kurš konkrētā dienā piebrauks un pieņems izlietoto stikla iepakojumu. Pieteikties dalībai “Stikla šķiratlonā” novada iedzīvotāji var līdz 23. oktobrim, ko izdarīt ir ļoti vienkārši:
1. Savāciet mājās visas izlietotās, vecās un nevajadzīgās burkas un pudeles.
2. Zvaniet pa tālruni 26154123 vai rakstiet vēstuli uz e-pasta adresi [email protected] un piesakiet savu adresi “Stikla šķiratlonam”, kā arī norādiet aptuveno stikla iepakojumu apjomu un atstājiet savu kontaktinformāciju.
3. 1. novembrī speciālais transports pieteiktajās adresēs paņems stikla iepakojumu Ventspils novadā, kuram jābūt ievietotam maisos vai kastēs un tas jānovieto apsaimniekošanas uzņēmuma darbiniekiem pieejamā vietā. Pašiem atrasties klāt savākšanas laikā nav nepieciešams, bet jānodrošina, lai darbinieki var ērti piekļūt maisiem ar iepakojumu.
Stikla taras izvešanas laikā katra pieteiktā adrese tiks automātiski reģistrēta dalībai loterijā, kuras laikā tiks izlozētas 3 veikalu “Top!” dāvanas 20 eiro vērtībā. Savukārt dāvanu karti 30 eiro vērtībā saņems akcijas dalībnieks, kurš būs sašķirojis visvairāk stikla pudeļu un burku (kg).
Līdz šim Vislatvijas “Stikla šķiratlonā” jau pieteikušās 33 pašvaldības un kopumā “Stikla šķiratlonā” jau ir savāktas 218 tonnas stikla taras. Pašvaldībā, kurā iedzīvotāji būs sašķirojuši un nodevuši lielāko apjomu stikla, norisināsies Vislatvijas šķiratlons ar treneri Viktoriju.
Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) izvirzītajiem mērķiem Latvijai tāpat kā citām ES valstīm līdz 2020. Gadam ir jāsavāc un jānodod pārstrādei 68% no Latvijā novietotā stikla. Nereti stikla savākšanas konteineru trūkuma dēļ stikls nonāk kopējos sadzīves atkritumu konteineros, kas apgrūtina to atlasīšanu un nodošanu atkārtotai pārstrādei. Tāpēc AS “Latvijas Zaļais punkts” piedāvā pašvaldībām iespēju pieteikties bez maksas stikla šķirošanas konteineriem, kā arī piedāvā alternatīvus centralizētus risinājumus, lai pārstrādei derīgie atkritumi nenogultu šķūnīšos, netiktu aprakti kopā ar sadzīves atkritumiem un nenonāktu mežos vai grāvmalās.