Pieņemts lēmums reorganizēt Piltenes vidusskolu

2020-03-09, 10.14

Ventspils novada domes sēdē pieņemts lēmums no 2021. gada 31. jūlija Piltenes vidusskolu reorganizēt par pamatskolu. Šajā mācību gadā Piltenes vidusskolā no vidusskolas klasēm ir tikai 11. klase, kurā mācās deviņi audzēkņi.

Emocionāli šis bija ļoti smags lēmums, norāda novada Ventspils novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams, bet jāņem vērā, ka vēlmi turpināt mācības vidusskolā ir izteicis nepietiekams skaits 9. klases skolēnu. Tātad arī 2020./21. mācību gadā netiktu nokomplektēta 10. klase. Jāatgādina, ka nākamajā mācību gadā arī 10. klasei stāsies spēkā jaunais mācību saturs, kas paredz papildu nosacījumus vidusskolas klasēm – vismaz 15 skolēni klasē, jāīsteno vismaz divas atšķirīgas izglītības programmas.

“Skaidrs, ka šādus nosacījumus Piltenes vidusskolā izpildīt nevarēs. Līdz ar to pēc būtības ar šo lēmumu novada pašvaldība tikai oficiāli noformē to, kas faktiski jau ir noticis. Reorganizācijas datums izvēlēts šāds, lai nākamajā mācību gadā vidusskola šā gada 11. klase varētu pabeigt vidusskolu Piltenē.

Vienlaikus gribu aicināt 9. klases absolventus izvērtēt iespēju turpināt izglītošanos Ugāles vidusskolā. Tajā ir augsta mācību kvalitāte, ko apliecina rādītāji centralizētajos eksāmenos un 2019. un 2017. gadā iegūtās godalgotās vietas “Draudzīgā aicinājuma” skolu reitingā,” atgādina Ventspils novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams.

Viņš piebilst, ka vidusskolēni varēs izmantot Ventspils novada pašvaldības atbalsta pasākumus: pusdienas, maksājot 0,40 eiro, saņemt stipendiju par augstiem mācību sasniegumiem, iespēju nodarboties ar dažādām sporta aktivitātēm jaunuzceltajā Ugāles sporta manēžā un trenažieru zālē, iesaistīties Jaunsardzes nodarbībās, apmeklēt dažādus interešu izglītības pulciņus un fakultatīvus.

Ja Piltenes vidusskolas 9. klases absolventiem būtu interese turpināt izglītošanos Ugāles vidusskolā, varētu arī risināt transporta jautājumu, pagarinot Māteru–Rāpatu maršrutu.