Paraksta memorandu par sociālā darba attīstību

2021-07-26, 10.14

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks parakstījis memorandu par sociālā darba attīstību pašvaldībās. Aicinājums parakstīt šo dokumentu izskanēja no divām lielākajām sociālos darbiniekus apvienojošām nevalstiskajām organizācijām – Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas Sociālo darbinieku biedrības, tā apliecinot vēlmi izprast sociālā darba nozīmi un gatavību pilnveidot sociālās funkcijas īstenošanu savā pašvaldībā.

Parakstot šo memorandu, pašvaldības deputāti apņemas savu pilnvaru laikā:

• atvēlēt sociālajam dienestam pietiekamus administratīvos, finanšu un cilvēkresursus, kā arī iesaistīt sociālo dienestu pašvaldības attīstības un pakalpojumu plānošanā,
  • sadarbībā ar novada sociālā dienesta vadību attīstīt sociālo darbinieku zināšanas un prasmes, paredzēt viņu ieguldītajam atbilstošu samaksu, rūpēties par mūsdienīgu darba vidi sociālajam dienestam un telpām, kurās tiek ievērotas gan sociālo darbinieku, gan sociālā dienesta klientu vajadzības,
  • nodrošināt savlaicīgu, pilnvērtīgu un sistēmisku pašvaldības vadības un iesaistīto institūciju visu līmeņu sadarbību ar sociālo dienestu, īpaši veselības aprūpes, izglītības, nodarbinātības un sabiedriskās kārtības sargāšanas jomās.

Veiksmīgi īstenota sociālā funkcija pašvaldībā nozīmē cilvēku labklājību un iespējas realizēt savu potenciālu, veselīgas attiecības starp cilvēkiem un iedzīvotāju grupām, kā arī ilgtspējīgu vietējo kopienu.
Latvijas sociālo darbinieku un viņu klientu vārdā memorandu parakstījušas Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdes priekšēdētāja Ina Behmane un Latvijas Sociālo darbinieku biedrības valdes priekšēdētāja Una Lapskalna.
 MEMORANDS PAR SOCIĀLĀ DARBA ATTĪSTĪBU PAŠVALDĪBĀS