Novada skolu skolēni apmeklē “SkillsLatvia 2019”

Novada skolu skolēni apmeklē “SkillsLatvia 2019”

2019-05-17, 11.58

ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Vien. Nr. 8.3.5.0/16/I/001) gaitā 8. maijā Ugāles un Piltenes vidusskolas, Tārgales, Užavas un Zūru pamatskolas 8. un 9. klašu skolēni apmeklēja nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu “SkillsLatvia 2019”. Tā moto – “Uzvar darītājs!”, pasākumā sacentās 129 dalībnieki 19 dažādos prasmju konkursos. Lai noskaidrotu labākos jaunos profesionāļus, konkursanti 2 dienu garumā demonstrēja savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus.

Paralēli konkursam interesenti varēja iepazīties ar apmēram 50 dažādām profesijām no labākajiem Latvijas tehnikumiem un koledžām. Karjeras kafejnīcā skolēni varēja gūt pieredzi un “Karjeras misijā” izaicināja sevi ar virtuālo briļļu palīdzību. Varēja pildīt “Zināšanu testu” un noteikt sev piemērotu profesiju vai doties sapņu pasaulē ar interaktīvo pareģi “Sapņu profesijas tulks” un paredzēt, kāda tad būs nākotne karjerā.
Tika piedāvāts daudz un dažādu iespējas iepazīt profesijas un tehnikumus, kuros turpināt mācības. Dženija saka, ka šī bija lieliska iespēja izmēģināt profesiju un līdz ar to apzināties, vai iedomātā profesija ir tas, ko tu domā. Par pasākumu meitene saka, ka tie rada interesi un izvēles iespējas. Elena vēlējās kļūt par frizieri, jo likās, ka tas ir interesanti, bet, izmēģinot darbošanos tehnikuma stendā saprata, ka nebūs īsti aicinājuma kļūt par frizieri. Dodoties uz pasākumu, Kārlis zināja, par ko mācīsies tālāk, un pēc konkursa apmeklējuma guva vēl lielāku apstiprinājumu savai izvēlei. Zūru skolas audzēkņi uzskata, ka šis pasākums ir ļoti vērtīgs, jo varēja izmēģināt prasmes dažādos demonstrāciju stendos un iesaistīties aktivitātēs. Vienā no prasmju stendiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas, atbildot uz anketas jautājumiem, balvā saņemot T kreklus ar skolas logo. Skolēni varēja izveidot savu ideālo instagramma kontu, kā arī personīgo vizītkarti. Viņi iepazinās ar policista un zemessarga profesijām un satika interneta vidē pazīstamu studentu Lauri Zalānu. Interesanti bija vērot, kā dažādi dalībnieki pārstāvēja savas profesionālās prasmes šajā konkursā. Visi profesiju pārstāvji bija ieinteresēti, lai skolēni saprastu, ko vēlas darīt pēc 9. klases.
Apkopoju tikai dažu skolēnu izteikumus un atziņas, bet, vērojot dalībniekus uz vietas Ķīpsalā, sapratu, ka šāds pasākums ir vērtīgs visiem gan konkursantiem, gan tehnikumiem, gan jauniešiem, kuri meklē savu profesiju.

PKK Eva Zeltzaķe