Novada iedzīvotāji piketēja pie Saeimas

Novada iedzīvotāji piketēja pie Saeimas

2019-11-07, 11.41

Šodien savu viedokli par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces uzstājīgi piedāvāto reģionālās reformas modeli Rīgā pie Saeimas izteica arī Ventspils novada iedzīvotāji.

Pēc aptuvenām aplēsēm, uz galvaspilsētu no mūsu puses devās ap 60 cilvēku, kuri bija sagatavojuši plakātus un kopā ar citu novadu pārstāvjiem pauda neapmierinātību ar VARAM izstrādāto pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas modeli, norādot, ka ministrijas piedāvātais modelis izveidot jaunu administratīvo teritoriju ar centru Ventspilī ir juridiski nekorekts un netaisnīgs. Jau esam ziņojuši, ka Ventspils novada domes deputāti 19. septembrī ārkārtas sēdē nobalsoja pret piedāvāto reformas modeli. Deputāti neatbalstīja un atzina Ministru kabineta konceptuālā ziņojuma “Par administratīvi teritoriālo iedalījumu” projektā paredzēto priekšlikumu par jaunas administratīvas teritorijas ar jaunu administratīvo centru izveidošanu par nepamatotu, nekvalitatīvu un virspusīgi izstrādātu un Ventspils novada pašvaldības iedzīvotāju interesēm neatbilstošu. Par pieņemto lēmumu Ventspils novada domes deputāti informēja Ventspils pilsētas pašvaldības domi, Ministru kabinetu, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, Saeimu, tās frakcijas, Latvijas Valsts prezidentu, Latvijas Pašvaldību savienību un medijus. Jāatgādina, ka 2. augustā Ventspils novada pašvaldība aizsūtīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) vēstuli ar jautājumiem informācijas sniegšanai par reformas būtību un jēgu. 9. septembrī saņemtās atbildes nebija uzskatāmas par pamatotām un izvērtētām, tās neradīja pārliecību, ka reforma savā būtībā sasniegs VARAM deklarētos mērķus un nepasliktinās iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Video- https://www.delfi.lv/video/zinas/latvija/administrativi-teritorialas-reformas-pretinieku-protests-pie-saeimas.d?id=51617431&jwsource=cl