Latvijas U16 un U14 čempionātā daudzcīņā vieglatlētikā

Latvijas U16 un U14 čempionātā daudzcīņā vieglatlētikā

2019-07-09, 08.17

Jūnija izskaņā, nedēļas nogalē, Ventspils OC stadionā, aizvadīti divas nozīmīgas sacensības Latvijas čempionāts U16 vecuma grupā un Latvijas čempionāts U14 daudzcīņās. Latvijas čempionātos startēt varēja tikai vieglatlēti, kuri izpildījuši LVS jaunatnes komisijas noteiktos normatīvus. Teicami startēja Ventspils novada BJSS vieglatlēti, kuriem izdevās izcīnīt 9 godalgotas vietas.

Vicečempiona titulus, augsto 2. vietu un sudraba medaļas izcīnīja četri novadnieki – 2000 m kavēkļu skrējienā Karīna Bernāne (rez. 9:13,25) un Gabriels Toms Kvecko (rez. 6:55,86), trīssoļlēkšanā – Kaspars Plotnieks (rez. 12,04 m), Kasparam arī 4.v. tāllēkšanā, un šķēpa mešanā 2. vietā Klāvs Bogdanovs (rez. 51,85 m), Klāvam arī 4. vieta lodes grūšanā.
Bronzas medaļu 3. vietu izcīnīja Pārsla Bogdanova 2000 m kavēkļu skrējienā (rez. 9:21,41) un mūsu puišu komanda – Kaspars Plotnieks, Kristaps Mihelsons, Ralfs Reinis Kvecko un Klāvs Bogdanovs teicami veica 4×100 m stafeti, izcīnot 3.vietu (rez. 50,13 sek.).
Labāko sešniekā vietas izcīnīja arī Ričards Rumps – 5.v. 2000 m kavēkļu skrējienā.
Latvijas U 16 čempionātā startēja arī Singa Rozentāle, Samanta Osiņa, Kārlis Antaļiks, Zane Hamstere, Laima Prūse, Krists Muižnieks, Alens Vārpiņš.
Latvijas U14 čempionātā daudzcīņās meitenes sacentās 6 un zēni 7 disciplīnās. Novada BJSS pārstāvēja vieglatlētes Dārta Cērpa un Estere Stepe un izcīnīja attiecīgi 17 un 30.vietu. Vieglatlētus nozīmīgajām sacensībām sagatavoja novada BJSS treneri – Aivars Čaklis, Arno Kiršteins, Kaspars Gulbis, Dainis Lodiņš.
Visi rezultāti un foto no Latvijas čempionātiem pieejami LVS mājas lapā (https://athletics.lv/lv/events).