Latvijas Jaunatnes VIII olimpiādē

Latvijas Jaunatnes VIII olimpiādē

2019-07-09, 16.31

Trīs dienas, no 5. līdz 7. jūlijam, Latvijas labākie jaunie sportisti VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē cīnījās par 244 medaļu komplektiem 29 Olimpiskajos sporta veidos, kā arī 2 neolimpiskajos sporta veidos. Olimpiādē piedalījās gandrīz 2800 jaunie sportisti no 77 Latvijas novadiem un pilsētām. Laika apstākļi dalībniekus nelutināja un atklāšanas ceremonija piektdienas vakarā tika pārcelta uz Zemgales Olimpisko centru, izpaliekot dalībnieku un pašvaldību pārstāvju gājienam.

Ventspils novadu pārstāvēja 16 Ventspils novada BJSS vieglatlēti un 4 Usmas burātāji. Kopvērtējumā tika izcīnītas 3 medaļas un olimpiskajā sešniekā iekļuva 4 jaunieši.
Augsto 2. vietu un sudraba medaļu augstlēkšanā izcīnīja Roberts Mažrims (rez. 1.87 m), treneris Arno Kiršteins. 3.vietas un bronzas medaļas izcīnīja – Jēkabs Priekulis lodes grūšanā (rez. 13,58 m), treneris Dainis Lodiņš, un arī Māris Ansbergs 2000 m kavēkļu skrējienā (rez. 6:33,44), treneris Kaspars Gulbis.
Olimpiskajā sešniekā starp labākajiem vietas izcīnīja vieglatlēti – Zane Bērziņa – 5.vieta trīssoļlēkšanā (rez. 11,05 m), Klāvs Matīss Zegners – 6.vieta šķēpa mešanā (rez.47,21 m), Kristaps Fiļipjonoks – 6.vieta 2000 m kavēkļus skrējienā (rez.7:02,25). Un burātāja Laura Ozoliņa izcīnīja 4.vietu Laser grupā jaunietēm.
Olimpiādē vieglatlētikā startēja arī Tija Freimane, Ieva Priekule, Sindija Kristija Runģe, Matīss Viesturs Grieze, Sanijs Strauss, Dilans Ķēniņš, Kristers Žūriņš, Niks Lagzdiņš, Kārlis Mihailovs, Dāvis Strādnieks un burāšanā neatlaidīgi cīnījās Zane Ozoliņa, Vanesa Āboliņa un Toms Gustavs Backāns.
Nozīmīgajām sacensībām sportistus sagatavoja BJSS treneris Aivars Čaklis un burāšanas trenere Ilze Ozoliņa.