Kur radās papīrs?

Kur radās papīrs?

2019-04-26, 10.15

Aprīlī Užavas pamatskolas 4. un5. klases skolēni sēdās autobusā un devās Ventspils virzienā. Mēs devāmies uz Amatu māju Ventspilī. Tur mēs piedalījāmies izglītojošā nodarbībā “Papīra smūtijs”, kurā uzzinājām interesantas lietas par papīru. Mums bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem un jāpastāsta ko zinām par papīra tapšanu.

Pēc tam mums pastāstīja kad un kur radies papīrs. Bija interesanti uzzināt, kā taisīts pirmais papīrs un kādi materiāli izmantoti. Pēc tam mums piedāvāja pašiem pagatavot papīru. Kā izejvielu izmantojām vecu papīru, kurš bija jāsmalcina, jāmircina un jādabū līdz biezputrai līdzīgai masai, tad tas bija jāizkāš un jādara vēl visādas interesantas lietas. Tas bija ļoti interesanti.
Mēs tagad zinām, ka varam arī mājās pagatavot paši papīru, kuru pēc tam var izmantot dekoratīviem darbiem.
Mums patika Amatu māja un pasniedzēja, kura vadīja nodarbību. Paldies viņai par jauko nodarbību. Noslēgumā mēs devāmies nelielā ekskursijā pa Amatu māju. Ļoti patika suvenīru veikals. Tur redzējām daudz skaistas un interesantas lietas. Mēs gribētu vēl apmeklēt kādu nodarbību Amatu mājā.

Skolēnu stāstīto pierakstīja skolotāja Aiva Cela