Ir atklāts leļļu valstības noslēpums!

Ir atklāts leļļu valstības noslēpums!

2020-03-15, 20.37

“Latvijas skolas somas” ietvaros 11. martā Popes sākumskolas skolēni ciemojās mazajā un mājīgajā Liepājas leļļu teātrī, kas atrodas pašā Liepājas sirdī- Rožu laukumā. Mūs iepazīstināja ar dažādām lellēm- partera lellēm, spieķu (trostu) lellēm, lielajām masku lellēm. Iepazinām arī Leļļu teātra aizkulises interaktīvās nodarbībās kopā ar aktieriem.
Noskatījāmies arī izrādi „Kur zirgi”. ”Sākumā man šķita dīvains nosaukums, bet izrāde ļoti patika”, saka 4. klases skolniece Keta.
Ar stāsta un sadzīvisku priekšmetu palīdzību aktieri uzbur bērniem jaunu un maz izzinātu pasauli, reizē iemācot rūpēties par vidi. Izrādes laikā objekti tiek atdzīvināti un pārvēršas par zivīm un citām jūras radībām. Par nelaimi, okeānā nonākot piesārņojumam un sadzīviskām lietām, zemūdens pasaule strauji maina savu mikroklimatu. Neskatoties uz to, dzīve zem ūdens ir notikumiem bagāta, kas ļauj tās iemītniekiem dzīvot aizraujošā vidē. ”Man ļoti patika skaistie efekti izrādē, mūsu drēbes sāka spīdēt”, stāsta 4. klases skolniece Keta.
Bērniem ļoti patika gan lelles, gan interesantais stāstījums, gan arī Leļļu teātra aizkulisēs piedzīvotais, pašiem iejūtoties aktieru lomās.

Skolotāja Simona Jēkabsone