Emīls, Berlīnes zēni un Piltenes vidusskolas skolēni

Emīls, Berlīnes zēni un Piltenes vidusskolas skolēni

2019-04-15, 13.21

9. aprīlī Piltenes vidusskolas 1. un 2. klases skolēni apmeklēja Ventspils teātra namu “Jūras vārti”, kur noskatījās Rīgas leļļu teātra izrādi “Emīls un Berlīnes zēni.” Pirms izrādes apmeklēšanas latviešu valodas stundās skolēni iepazinās ar rakstnieku Ērihu Kestneru un atsauca atmiņā viņa darbus, ar kuriem jau ir pazīstami, piemēram “Divas Lotiņas”. Sociālo zinību stundās atkārtoti tika pārrunāts par uzvedību sabiedriskās vietās. Tēmā kas labs, kas slikts – tika runāts par svešu mantu piesavināšanos, kas par to draud zaglim, kas zagļa notvērējiem. Matemātikā skolotājas kopā ar skolēniem pilnveidoja prasmi atrast sēdvietas zālē pēc uzrakstiem uz biļetes.

Noskatoties teātra izrādi bērni atzina, ka tā bija ļoti interesanta un saistoša. Patika lielā izmēra kartona lelles, spraigais sižets un visas izrādes garumā mūzika, ko spēlēja skatuves stūrī sēdoši muzikanti, kuri arī piedalījās izrādē kā aktieri. Patika, ka Emīlam bija tik daudz draugu un visi ļoti vēlējās viņam palīdzēt. Labi esot bijis arī tas, ka beigas bija laimīgas. Skolēni izteica vēlmi vēlreiz noskatīties šo izrādi.
Apmeklējot teātra izrādes un koncertus ārpus skolas, skolēni apgūst prasmi orientēties un uzvesties sabiedriskās vietās. Pārrunāto mācību procesā izbauda reālajā dzīvē. Saprot, ka mācītais ir ne tikai mācību grāmatā, bet arī noderīgs dzīvē.
Teātra izrādes ļauj stāstu vērot vizuāli, kas skolēnus ieinteresē arī grāmatu lasīšanā. Rodas vēlme darbu pašam izlasīt, kā arī lepnums, ka es zinu autoru Ē. Kestneru un esmu redzējis viņa darbus.

Informāciju apkopoja
Iniciatīvas “Latvijas skolas soma”
koordinatore Piltenes vidusskolā Nelda Matisova