Džūkstes pasaku muzejā

Džūkstes pasaku muzejā

2019-05-09, 09.55

26. aprīlī Ances pamatskolas 1.–4. klašu skolēni devās ceļā uz Lanceniekiem Tukuma novadā, lai apmeklētu un iepazītu Džūkstes pasaku muzeju. Mūs laipni sagaidīja muzeja vadītāja un aicināja uz virtuvi, lai ceptu ūdens kliņģerus pēc ļoti senas skolotāja, pasaku vācēja Anša Lerha-Puškaiša sievas receptes. Tas mums ļoti patika, jo mūs uzslavēja, ka visi kliņģeri ir pareizi izdevušies.

Mums pastāstīja par pašu pasaku un teiku vācēju Ansi Lerhu-Puškaiti. Apskatījām telpas, kur viņš dzīvojis un strādājis. Uzzinājām, ka viņš ir bijis arī skolotājs, kurš licis vakaros bērniem stāstīt pasakas. Pats bija iekopis lielu ābeļu dārzu, kuru tagad atjauno. Skolotājs aktīvi piedalījies tā laika sabiedriskajā dzīvē.

“Man patika, kā “lapsiņa”stāstīja pasakas, it īpaši pasaku par lapsu un kaķi”, saka Dāvis. Jānis bija sajūsmā par rotaļu istabu, bet Niks, Eleonora un Laura priecājās par pašu iestudēto leļlu pasaku “Vilks un aita”, kā arī šīs ludziņas parādīšanu uz īstas skatuves pārējiem bērniem. Ir taču patīkami saņemt aplausus no savējiem!

Atmiņās dalījās 4. klases skolēni.