Biedrība “Ugāles attīstība” uzņems filmas

Biedrība “Ugāles attīstība” uzņems filmas

2019-05-10, 13.00

Biedrība “Ugāles attīstība” izstrādā vairākus projektus, saistītus ar Ugāles vērtību apzināšanos, pagasta tēla veidošanu un popularizēšanu. Lai sasniegtu šos mērķus, biedrība veidos trīs īsas filmas par iedvesmojošiem novadniekiem. Biedrība par savām iecerēm vēlas pastāstīt plašākai sabiedrībai, kā arī cer uz finansiālu atbalstu minētā projekta īstenošanā. Lai par to uzzinātu plašāka auditorija, ikviens aicināts piedalīties informatīvajā pasākumā pie tējas tases Ugāles bibliotēkā 19. maijā plkst. 12.

Filmas iecerēts veidot par trim ugālniekiem. Divi no viņiem ir aktieri Gatis Gāga un Pāvels Griškovs. Gatis saglabājis ciešu saikni ar dzimto pagastu – mēdz uzspēlēt saksofonu Ugāles pūtēju orķestrī un savā īpašumā audzē gardos “Gāgas ābolus”. Savukārt Pāvels ar sajūsmu atceras Ugālē pavadīto bērnību, īpaši velotriāla treniņus pie Ulda Skudras, kas viņam ļāvuši sešas reizes kļūt par Latvijas čempionu.
Abi aktieri filmējušies seriālā “Sarkanais mežs”. Kurzemes kartē, arī Ventspils novada teritorijā, daudzviet atrodamas pēdas notikumiem, kas risinājušies Otrā pasaules kara laikā un pēc tā. Šī laika posma popularizētājs ir vēstures entuziasts un “Rubeņa fonda” vadītājs Andrejs Ķeizars.
Filmu sēriju par ugālniekiem – spilgtām personībām – biedrība “Ugāles attīstība” sāks ar Gati Gāgu, Pāvelu Griškovu un Andreju Ķeizaru, caur viņiem atklājot Ugāles pūtēju orķestra, triāla kluba “Karters” un Ventspils novadā atrodamo Otrā pasaules kara un partizānu kustības piemiņas vietu nozīmību.