Barikāžu dalībnieku atceres vakars

Barikāžu dalībnieku atceres vakars

2022-01-10, 16.26

Ik gadu, janvārī, pulcējoties pie 1991. gada barikāžu atceres ugunskuriem, izskan jautājums: “Vai mēs vēlreiz ietu barikādēs, ja vajadzētu?”.
Un ik gadu cauri ugunskura liesmām atskan kāds: “Jā, ja vajadzētu, ietu!”.
Barikāžu laiks ir mūsu tautas atmodas laiks. Latvijas tautas garīgā spēka augstākā izpausme. Laiks, kurā tika nosprausts ceļš uz Latvijas brīvību. Ceļš, kurš izgaismots ugunskura liesmām. Šogad aprit 31 gads, kopš šo liesmu gaismā pavadītajām dienām.

Saltajā janvāra naktī
Kūp gaisā ugunskuru dūmi.
Rindā stājas vīri un sievas,
Kuriem brīvas Latvijas liktenis rūp.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no visa novada. Degs ugunskuri, skanēs atmiņu stāsti un dziesmas. Notikumā iesaistīsies pūtēju orķestra “Ugāle” mazais sastāvs, muzikanti Kaspars Petmanis un Indra&Normunds.
Pasākumu organizē Ventspils novada kultūras darbinieces, idejas autore ir Usmas tautas nama vadītāja Elana Jurgena. Viņa kopā ar kolēģēm vēlas godināt tos, kuri pirms 31 gada no Ventspils rajona devās uz Rīgu, lai sargātu galvaspilsētu kopā ar cilvēkiem no visas Latvijas. Tauta bija vienota un parādīja savu garīgo spēku, kas nav zudis arī tagad.

20. janvārī Popē tiks piepildīta barikāžu notikumu atmiņu lāde. Tajā saguls nevardarbīgās pretošanās kustības dalībnieku sacītais par 1991. gada sākumu. Atmiņas pēc tam apkopos, lai tās būtu pieejamas visiem. Pasākuma “Plecu pie pleca” rīkotājas aicina barikāžu dalībniekus no visa novada ierasties Popē, lai atcerētos atmodas laiku un pakavētos atmiņās par vēsturiskajiem norisēm.

Aicinām būt kopā īpašā Ventspils novada barikāžu dalībnieku atceres pasākumā “Plecu pie pleca” 20. janvārī plkst. 19 Popes estrādē!