Audiovizuāla koncertlekcija

Audiovizuāla koncertlekcija

2021-11-22, 07.50

Piltenes pamatskolas 5.–9. klases skolēniem patriotu nedēļas sākumā, projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros, bija iespēja noskatīties audiovizuālu koncertlekciju  “Lāčplēša dienā”, ko radījuši pazīstamie jaunās paaudzes mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis, piesaistot tādas atpazīstamas personības latviešu mūzikā, kā Zigmars Liepiņš, Daumants Kalniņš un Patrisha.

Koncertlekcija veidota kā izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti. Skolēniem tas deva iespēju atsvaidzināt un pilnveidot savas zināšanas par Lāčplēša dienu, Valsts svētkiem un patriotismu kopumā, šoreiz vairāk palūkojoties uz tiem caur mūzikas prizmu.

Lāčplēsis ir simbolisks latviešu tēls, kas ir aprakstīts literatūrā un filmās, arī mūzikā; tas simbolizē tautas diženumu, bet viņa varonība simbolizē cilvēka drošsirdību, aizstāvot dzimteni no iebrucējiem. Kultūras – mūzikas klātbūtne vēsturisko procesu kontekstā ir ļoti būtiska, tādēļ arī koncertlekcijā skanēja fragmenti no Zigmāra Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kino filmām: “Rīgas sargi”, “Baigā vasara”, “Nameja gredzens”, “Vella kalpi” un “Pūt, vējiņi”, kā arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika.

Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildināja vēsturiski fotouzņēmumi, video fragmenti. Tā kā pasākums tika organizēts attālinātā mācību procesa laikā, skolēniem pēc lekcijas noskatīšanās, lai nostiprinātu un pārbaudītu savas zināšanas, bija jāaizpilda tests vietnē uzdevumi.lv.

Skolēniem koncertlekcija likās interesanta un saistoša. Patika tas, ka veidotāji parādīja to, ka patriotisms “mīt” arī citu tautu cilvēku sirdīs. Skolēniem interesantas likās koncertlekcijā iekļautās intervijas ar mūziķiem, īpaši ar Patrisha. Patika tas, ka informācija pārsvarā tika pasniegta kā koncertlekcijas vadītāju savstarpējs dialogs. Tāpat uzmanību piesaistīja arī vēsturiskie foto un kadri no kinofilmām.

Informāciju apkopoja skolotāja Nelda Matisova