Annahites pamatskolā “Sveču diena”

Annahites pamatskolā “Sveču diena”

2020-03-12, 19.22

5. martā, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, skolā viesojās SIA “Sveču darbnīca” pārstāvji – I. Treimane un A. Treimanis. Pasākuma tēma – “Sveču diena”. Šajā pasākumā varējām izzināt sveču vēsturi, liet sveces, mērkt sveces, izgatavot smaržīgās sveces, gatavot sveces dažādās formās, kā arī izgatavot figūrsveces.
Pasākuma ievadā tika uzdoti dažādi jautājumi skolēniem par svecēm, kam domātas sveces, Sveču dienu, kā arī sadzīviski jautājumi par gadariti. Interesants bija stāstījums par sveču tapšanas vēsturi, skolēni uzzināja un redzēja, kāda izskatījās pirmā svece.
Saistībā ar svecēm tika minēti dažādi ticējumi, kā piemēram: “ Kāpēc 2. februārī, Sveču dienā, nevajag ķemmēt mātus? Atbilde: “Ja ķemmēs matus 2. februārī, tad mati stāvēs gaisā kā sveces”.
Lietojot sveces skolēniem tika atgādināta ugunsdrošība, kā arī sveču pielietojums. Skolēnus iepazīstināja ar sveču darbnīcas ražoto produkciju.
Pirms sveču gatavošanas, skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem sveču gatavošanas paņēmieniem un nepieciešamajām izejvielām. Interesanti bija uzzināt, kas ir sveču marmorēšana.
Katrs skolēns izgatavoja 4 sveces ar dažādiem gatavošanas paņēmieniem. Sveces skaisti iesaiņoja paši skolēni. Tā kā pasākums notika pirms 8. marta, skolēni priecājās, ka ir sagatavota dāvana māmiņām un skolotājām 8. martā.
Skolēni darbojās ar lielu interesi. Viņus nevajadzēja mudināt gatavot sveces. Pasākuma laikā virmoja tikai pozitīvas emocijas, un visi dalībnieki sniedza jaukas atsauksmes par sveču liešanu un pašu pasākumu.
Atsausmes :
Pasākuma vadītāji bija interesanti un jautri cilvēki. Man ļoti patika gatavot sev sveces” (Artjoms Z., III. k.).
“Ļoti patika pasākums. Priecājos, ka pati varēju izvēlēties figūriņas savām svecēm” (Marika K., 5.kl.).
“Man ļoti patika sveču liešana un iesaiņošana” Krists Ķ., 9. c/III. kl.).
“Pasākums ļoti interesants. Patika arī tas, ka varējām paši izvēlēties krāsas savām svecēm” (Evelīna Z., 9. kl.). “Man patika kā manas izgatavotās sveces smaržoja” (Oskars G., 2. kl.).
“Interesanti bija vairāk uzzināt par to, kā radās pirmās sveces. Patika, ka varēju pats sev izgatavot četras sveces” (Rihards S., 9./I. k.).
“Interesanti bija pašam iesaiņot savas izgatavotās sveces” (Maksims M., 9./I. k.).
“Man patika viss. Ļoti interesanta nodarbība” (Tomass B., 8. kl.).
“Visvairāk patika liet sveces – rozi un smaržīgo sveci. Varēju izvēlēties, kādu smaržu gribu savai svecei” (Signija P., 9./I. k.).
“Interesants un aizraujošs pasākums” (Dāvis P., 9./III. k.).

“Latvijas skolas soma” koordinatore Ērika Bite