Ak, šis tāmnieku dialekts!

Ak, šis tāmnieku dialekts!

2019-04-15, 09.53

Aprīlī Užavas pamatskolas 5.–9. klašu skolēnus stāstniece Līga Reitere aicināja uz interesantām latviešu valodas stundām, kurās mums bija iespēja uzzināt, kas ir tāmnieku dialekts. Stāstniece lika mums aizdomāties par to, cik bieži mēs savā ikdienas valodā izmantojam svešvārdus.

Mums nācās aizdomāties par savas sarunu valodas tīrību. Mums ļoti patīk kā Līga Reitere runā. Sākumā tas liekas nedaudz smieklīgi, bet pamazām pierodam un tad atceramies, ka arī mūsu omītes dažreiz tā runā. Tāmnieku dialekts ir interesanti aizraujošs.
Līga Reitere mūsu skolā ir jau agrāk viesojusies un mums ļoti patīk viņas vadītās nodarbības, tāpēc priecājamies, ka projekta “Skolas soma” ietvaros mums bija iespēja atkal ar viņu tikties. Viņa ir interesanta, bet ļoti stingra skolotāja. Mēs ne tikai klausījāmies viņas stāstīto, bet arī pildījām viņas sagatavotos uzdevumus. Pēc tam bija interesanti saņemt viņas vērtējumu par mūsu darbu.
Mēs domājam, ka tādas nodarbības skolās ir vajadzīgas biežāk. Tas liek mums vairāk atcerēties, ka mēs esam savas valsts iedzīvotāji.

Užavas pamatskolas 5. un 6. klases skolēni